Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w piątek, dnia 5 stycznia 2024 roku o godzinie 10.20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

23 maja br. zapraszamy kandydatów na studia do poznania naszego wydziału ze strony naukowej i "studenckiej". Organizujemy dzień otwarty pod hasłem "Dzień Lądowca". Do udziału zapraszamy również naszych studentów - to Wasze święto!

W tym dniu przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla kandydatów, by mieli możliwość poznać fragment życia studenckiego, ale i studentów - zorganizujemy Wam m.in.  targi pracy, na których ponad 20 firm przedstawi Wam oferty staży/praktyk i opowie jak skutecznie aplikować o pracę. Będą też przedstawiciele Katedr by opowiedzieć o procesie dyplomowania.

W programie przewidujemy m.in. "mini wykład", zwiedzanie laboratoriów, pokazy Kół Naukowych, konkursy Samorządu Studentów WIL i strefę gastronomiczno-rozrywkową.

Dzień Otwarty/Dzień Lądowca 2023 roku - film.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn BULIDER POLSKA.

Koło Młodych PZITB i Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza wszystkich, którzy planują w przyszłości ubiegać się o uprawnienia budowlane na spotkanie informacyjne.

Odbędzie się ono 8 maja 2024 r., o godz. 17:00 w Działowni, na kampusie PK ul. Warszawska 24.

 

9 maja 2024 r. zapraszamy na spotkanie przedstawicieli ICE Poland, będącym podmiotem zależnym od Institution of Civil Engineers z siedzibą w Londynie, ze studentami Budownictwa na WIL PK.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 14:30, w sali 1/7 budynku Działowni.

Część pierwsza spotkania jest, decyzją Pani Dziekan, obowiązkowa dla studentów studiujących w języku angielskim (potrwa ok. 45 min.). Druga część, po krótkiej przerwie, jest nieobowiązkowa – będzie to dyskusja z przedstawicielami ICE.

O podpisaniu porozumienia i rozpoczęciu współpracy informowaliśmy niedawno - tutaj.

Institution of Civil Engineers jest jedną z najstarszych organizacji stowarzyszających inżynierów budownictwa z całego świata, która ma na celu wspieranie rozwoju i promowanie inżynierii lądowej poprzez organizowanie szkoleń, wydarzeń, publikacji oraz wdrażanie standardów i najlepszych praktyk w branży. ICE ma moc nadawania odpowiednika naszych polskich uprawnień, które są honorowane na całym świecie (na mocy porozumienia między ICE, a PIIB oraz również w Polsce).

ICE przestawi studentom ofertę członkostwa w Instytucie, co z pewnością przyniesie wymierne korzyści w ich rozwoju i przyszłej karierze zawodowej. Powstanie komitet "Student Chapter" działającego przy Politechnice Krakowskiej. Celem działania "Student Chapter" ICE jest poszerzanie wiedzy oraz perspektyw studentów poprzez umożliwienie im międzynarodowej wymiany wiedzy na temat inżynierii i budownictwa na całym świecie.

Przypominamy - uczestnictwo w komitecie pozwala na skorzystanie z wielu zalet, m.in.:
•    Wymianę informacji z inżynierami z całego świata oraz możliwość uczestnictwa w szkoleniach i prezentacjach na całym świecie
•    Możliwość organizacji eventów wewnętrznych i zewnętrznych, a także wsparcie ze strony ICE w ich organizacji
•    Bezpłatną możliwość korzystania z zasobów ICE (bibliotek, szkoleń online, prasy)
•    Uczestnictwo w wykładach, konferencjach i innego rodzaju wartościowych spotkaniach
•    Możliwość zdobycia finansowania do projektów naukowych oraz możliwość prezentowania projektów na forum międzynarodowym
•    Organizację wykładów i zapraszanie osobistości z branży na swoją uczelnię
•    Kolaborację z innymi komitetami "Student Chapters" na poziomie globalnym
•    Wsparcie ze strony starszych członków ICE w dalszej karierze zawodowej

 

Informujemy, że ostatecznie rozstrzygnięto pierwszą część, drugiej edycji konkursu na najlepsza prace dyplomową z  zakresu konstrukcji i technologii w budownictwie firmy ERBET obronioną na WIL PK w roku akademickim 2023/2024.

Nagrodę I stopnia, za pracę inżynierską otrzymuje inż. Jakub Pęcak.

Pod opieką dr. hab. inż. Tomasza Zdeba, prof. PK napisał pracę pt. "Wybrane właściwości modyfikowanych zaczynów cementowych do iniekcji kanałów kablowych w konstrukcjach sprężonych".

Gratulujemy! Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2024/2025 w październiku 2024 r.


   

Stypendia naukowe dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej z Własnego Funduszu Stypendialnego

Program stypendialny jest skierowany do aktywnych naukowo studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej. Stypendia wypłacane są z Własnego Funduszu Stypendialnego uczelni, tworzonego przez odpis w ciężar kosztów działalności w zakresie kształcenia i działalności naukowej oraz wpłaty osób fizycznych i osób prawnych, przeznaczone na ten cel.

O stypendium z Własnego Funduszu Stypendialnego student/doktorant może się ubiegać 2 razy w roku, podczas dwóch naborów, tj:

- nabór zimowy, wniosek należy złożyć najpóźniej do 15 stycznia,

- nabór letni, wniosek należy złożyć najpóźniej do 15 maja.

Wniosek należy złożyć odpowiednio w dziekanacie wydziału//sekretariatu szkoły doktorskiej.

Podstawą przyznania stypendium jest zgłoszenie we wniosku maksymalnie dwóch znaczących osiągnięć, o których jest mowa w Regulaminie oraz zajęcie odpowiedniej pozycji na liście rankingowej.

Stypendium jest przyznawane na okres sześciu miesięcy, w oparciu o listy rankingowe sporządzone odpowiednio dla studentów i doktorantów.