Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-8 grudnia 2023 r (środa, czwartek, piątek) dziekanaty:

  • studiów stacjonarnych
  • studiów niestacjonarnych
  • absolwentów

będą NIECZYNNE ze względu na odbywające się całodniowe szkolenia. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie załatwiania spraw, by w tych dniach nie kontaktować się z w/w dziekanatami.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

On December 6-8, 2023 (Wednesday, Thursday, Friday) the dean's offices for:

  • full-time studies
  • part-time studies
  • graduates

will be CLOSED due to all-day training  for employees. We apologize for inconveniences.




Повідомляємо, що 6-8 грудня 2023 року (середа, четвер, п’ятниця) деканати:

  • денна форма навчання
  • заочна форма навчання
  • випускники

буде ЗАКРИТИЙ через цілоденне навчання.  Просимо вибачення за незручності.

Z wielką dumą informujemy, że w XIV edycji Programu LIDER organizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jednym z zakwalifikowanych do finansowania jest projekt dr. inż. Krzysztofa Adam Ostrowskiego z Katedry Konstrukcji Mostowych Metalowych i Drewnianych pt.: "Łańcuch kompozytowy nieprzewodzący ładunku elektrycznego wraz z systemem kotwienia".

Doktor jest jednym z trzech pracowników Politechniki Krakowskiej, który otrzyma grant w wysokości blisko 1,8 mln na realizację projektów badawczych o dużym wdrożeniowym potencjale. Pan Doktor kwotę wykorzysta na rozwijanie projektu.

Przypomnijmy, lekki i wytrzymały łańcuch kompozytowy, wykorzystujący surowce odpadowe z tworzywa sztucznego, ma się cechować specjalnymi właściwościami – przede wszystkim nie będzie przewodzić ładunku elektrycznego. Dzięki temu w przyszłości może być wykorzystywany do zabezpieczeń w zakładach przemysłowych oraz na szlakach turystycznych w wyżej położnych partiach górskich. Modyfikacja tworzyw sztucznych dodatkami i domieszkami pozwoli uzyskać wzmocniony kompozyt, dzięki czemu powstanie bezpieczny i trwały łańcuch  o optymalnej wytrzymałości mechanicznej i sztywności.

Gratulujemy i życzymy zespołowi dalszych sukcesów!

Źródło:

fot. Krzysztof Ostrowski / archiwum PK

W imieniu Pana Prorektora ds. studenckich dra inż. Marka Bauera, informujemy o możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe w formie zapomogi.

O przyznanie zapomogi w wysokości 1 500 zł mogą się starać niżej wymienieni studenci PK (Obywatele polscy jak i Cudzoziemcy), tj.

  1. studenci, którym zostało przyznano stypendium socjalne na rok akademicki 2023/2024;
  2. studenci, którzy ubiegali się o stypendium socjalne, ale wykazali dochód, który nie pozwolił na przyznanie tego stypendium na rok akademicki 2023/24;
  3. jak również studenci, którzy nie ubiegali się o stypendium socjalne, ale znajdują się obecnie, z różnych powodów, w trudnej sytuacji życiowej

Wniosek o zapomogę (wzór nr 2) wraz z oświadczeniem (uzasadnienie, dlaczego student ubiega się o zapomogę - należy opisać swoją trudną sytuację życiową) należy złożyć w Dziekanacie ds. pomocy materialnej od 27 listopada do 11 grudnia br.

W dniu 22 listopada 2023 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej PK odbyło się spotkanie dla studentów, podczas którego cztery Katedry Wydziału tj.: Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych; Inżynierii Materiałów Budowlanych; Konstrukcji Mostowych, Metalowych i Drewnianych i Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli przedstawiły ofertę edukacyjną i perspektywy zawodowe związane z  specjalnościami prowadzonymi na WIL PK tzn. Konstrukcje budowlane i inżynierskie oraz Mosty i budowle podziemne.

Pracownicy zachęcali tegorocznych, jeszcze przyszłych absolwentów studiów II stopnia oraz zainteresowanych tematem już teraz studentów 5 semestru, do wyboru wspomnianych specjalności podczas zbliżającej się rekrutacji na studia II stopnia, jednocześnie informując co dają praktyki i jak zdobyć uprawnienia budowlane.

Dodatkową atrakcją były prezentacje firm poszukujących kandydatów do pracy – absolwentów m.in. Wydziału IL, kończących studia na specjalnościach KBI i MBP. Po za prelekcjami firm: NDI, Budimex, Eurovia, Fakro, w czasie Forum można było porozmawiać, z ich przedstawicielami, o możliwościach i warunkach zatrudnienia i dopytać o poszukiwane umiejętności.

Jednym słowem, cykliczny już MettUp pomógł odpowiedzieć na pytanie jaką ścieżkę kariery wybrać. Zachęcamy do udziału za rok!

Galeria zdjęć w przygotowaniu.