Spotkanie informacyjne dotyczące wymiany w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2023/2024 odbędzie się 27 lutego 2023 r., o godz. 18.00, w sali 302.

Zapraszamy studentów zainteresowanych wyjazdem na studia lub praktyki.

 

The information meeting on the student Erasmus + exchange in the academic year 2023/2024 will be on Fabruary 27, 2023; at 6 p.m., in room 302.


Zachęcamy do wzięcia udziału w programie „Student Lider pierwszego roku” i uzyskania nagrody. Uprawnienie do nagrody nabywa student, który został przyjęty na studia I stopnia w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i spełni łącznie poniższe warunki:

  1. zaliczy 1-szy semestr studiów (zimowy) do 20 lutego 2023 r.
  2. podejmie kształcenie na 2-gim semestrze studiów
  3. uzyska średnią ważoną ocen za 1-szy semestr nie niższą niż 4,0
  4. zostanie umieszczony na wydziałowej liście rankingowej studentów
  5. złoży wniosek o przyznanie nagrody w terminie najpóźniej do 10 kwietnia 2023 r.

Treść Zarządzenia Rektora PK w sprawie programu „Student Lider pierwszego roku”.

Dotarła do nas informacja, że znany i ceniony profesor z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Artur Radecki-Pawlik potrzebuje pomocy. Jego syn, mgr inż. Bartosz Radecki-Pawlik, absolwent Wydziału i również pracownik WIL, zorganizował zbiórkę funduszy na rehabilitację.

O zbiórce można więcej poczytać na stronie Zrzutka.pl

Wspomóżmy rodzinę naukowców, tak silnie związanych z Wydziałem!

 

 

Informujemy, że Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie organizuje jubileuszową, 50tą edycję Konkursu na najlepszą pracę dyplomową I i II stopnia w dziedzinie transportu dla absolwentów wyższych uczelni Krakowa oraz innych Uczelni jeśli praca dotyczy tematyki transportowej Miasta Krakowa i Małopolski.

Do udziału w konkursie można zgłaszać prace, które zostały obronione w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. i spełniają wymagania Regulaminu Konkursu.

Pracę dyplomową wraz z dokumentacją należy złożyć w Biurze Oddziału SITK RP w Krakowie ul. Siostrzana 11 (pn-pt) w godz. 8-16 i na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 marca 2023 r. Do wniosku należy dołączyć dane adresowe autorów prac zgłoszonych do konkursu – w celu przesłania informacji o wynikach konkursu i zawiadomienia o terminie wręczenia nagród.

Oprócz nagród dla autorów prac dyplomowych przewidziano również wyróżnienia dla promotorów.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez SITK i Zakłady Pracy przewidziane jest na przełomie maja i czerwca 2023 r.

 

 

Biblioteka PK zaprasza wszystkich studentów I roku I i II stopnia, którzy do tej pory nie odbyli obowiązkowego szkolenia bibliotecznego na spotkanie 10 lutego br. o godz. 16.30. JEST TO OSTATNI TERMIN SZKOLENIA. WIĘCEJ SZKOLEŃ NIE PRZEWIDUJEMY.

Link do spotkania

Spotkanie potrwa 45 minut i będzie się składać z wykładu oraz krótkiego testu podsumowującego na końcu spotkania. Zalogowanie się na spotkanie z ponad 5-minutowym opóźnieniem wyklucza możliwość uzyskania zaliczenia.

WAŻNE! Studenci kontynuujący studia na PK, którzy są zapisani do Biblioteki PK zostają zwolnieni z obowiązku odbycia szkolenia. Studenci, którzy odbyli już szkolenie biblioteczne w Bibliotece PK lub w bibliotece innej uczelni wyższej zostaną zwolnieni z obowiązku odbycia szkolenia, po podpisaniu oświadczenia dostępnego w Wypożyczalni BPK przy ul. Warszawskiej 24. Dla pozostałych studentów udział w szkoleniu bibliotecznym jest obowiązkowy. Podstawą uzyskania zaliczenia jest obecność. Należy zalogować się podając swoje imię i nazwisko.

Jeśli ktoś odbył już szkolenie biblioteczne, a nie ma wpisanego zaliczenia, proszony jest o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..