13 października 2023 r. Wydział Inżynierii Lądowej PK ponownie stał się stroną w umowie, a właściwie w dwóch umowach, które zostały podpisane w gabinecie JM Rektora.

Umowy z krakowską firmą Soneta Sp. z o.o. i EX7 ze Skawiny generalnie dotyczą wymiany doświadczeń; organizacji wspólnych konferencji, szkoleń, może nawet studiów podyplomowych oraz szeroko pojętej współpracy w zakresie badań i dydaktyki.

W zamian za pomoc w ekspertyzach, w rewanżu za wsparcie merytoryczne pracowników z WIL we wnioskowaniu o granty badawcze czy udział w przetargach, studenci naszego Wydziału otrzymają korzyści w postaci ofert praktyk i fundowanych nagród za prace dyplomowe.

Zapowiadane jest zorganizowanie pracowni do zajęć laboratoryjnych w temacie zarządzania magazynem wysokiego składowania, z użyciem autorskiego oprogramowania firmy EX7 pod nazwą XWMS, zintegrowanego z systemem enova365 firmy Soneta Sp. z o.o.

Powyższe ma służyć również zwiększeniu potencjału Katedry Systemów Transportowych oraz  zwiększeniu świadomości marki Soneta - enova365 i EX7 na rynku.

zdj. Jan Zych, JM Rektor PK z przedstawicielami firmy EX7

Zdj. Jan Zych, JM Rektor PK z przedstawicielem firmy Soneta Sp. z o.o.

Zdj. Jan Zych. Na zdjęciu dr inż. Daniel Kubek, koordynator umowy ze strony PK, Tomasz Jaworski, Łukasz Krupczak, rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK, Robert Czuła oraz dr inż. Mariusz Dudek, kierownik Katedry Systemów Transportowych.