Jesienią 2023 roku pojawiły się pierwsze ogłoszenia dot. konkursu Builder "Dwa oblicza - jedna przyszłość prefabrykacji i betonu komórkowego" organizowanego w ramach programu "Builder for the Future", w którym uczestnicy stanęli przed wyzwaniem stworzenia projektu nowej siedziby Stowarzyszenie Producentów Betonów - współorganizatora wydarzenia.

Po trzech miesiącach ciężkiej pracy zespołu w składzie: Magdalena Cisowska, Małgorzata Majewska z Wydziału Inżynierii Lądowej, Wojciech Rybiński i Beata Brzezińska-Kołodziejska z Wydziału Architektury oraz opiekunowie dr inż. arch. Maciej Wójtowicz (WA) i dr inż. Magda Kijania-Kontak (WIL), powstał projekt kompleksu obiektów pod nazwą Przystań technologii. Projektowany budynek miał pełnić nowa siedzibę SPB, zlokalizowaną blisko Portu Żerańskiego w Warszawie.

W maju 2024 roku odbyła się prezentacja projektu, informacja o przebiegu tutaj.

Aktualnie udostępniamy FILM przygotowany przez Builder i zachęcamy do trzymania kciuków za politechnikowski zespół. Finał konkursu i ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas VIII Konferencji SPB w dniach 7–9 października 2024 r.