W dniach 13-14 maja 2024 r. odbyła się Konferencja KS2024. Konferencja była platformą spotkania dla ponad 120 uczestników ze wszystkich ośrodków naukowych z całej Polski, w których prowadzone są prace naukowe i wdrożeniowe związane z konstrukcjami sprężonymi, a także kilkunastu firm działających zarówno w branży projektowej jak i wykonawczej. Konferencji przysłuchiwali się ponadto młodzi adepci wiedzy inżynierskiej, studenci Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

Tematyka Konferencji – konstrukcje sprężone – ich projektowanie, wykonawstwo jak i późniejsze utrzymanie i eksploatacja, jak we wszystkich poprzednich edycjach Konferencji Konstrukcje Sprężone, dały przyczynek do wielu gorących rozmów i dyskusji.

Obrady zostały uświetnione uroczystą kolacją i koncertem ORGANIC GENERATION Trio w składzie Marcin Wądołowski, Kajetan Galas, Adam Czerwiński (czołowi polscy muzycy jazzowi).

Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym Konferencji KS2024 były zorganizowane w dniu 15 maja 2024 warsztaty projektanta p.t. „Dobre praktyki w projektowaniu konstrukcji sprężonych”, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników, a po zrealizowaniu przyjętego programu przerodziły się w wielowątkowe dyskusje w kuluarach.

Konferencja KS2024 była bardzo udana, a na kolejna edycję Konferencji KONSTRUKCJE SPRĘŻONE zapraszamy już w maju 2027 roku.

Galeria zdjęć - for. Jan Zych