Dzień Lądowca 2024 właśnie przeszedł do historii.

Wydarzenie zgromadziło wielu studentów, ale też kandydatów na studia, bo w programie wydarzenia były przewidziane również prezentacje dla uczniów szkół średnich.

23 maja 2024 r., od wczesnych godzin rannych na kampusie przy ul. Warszawskiej, jak grzyby po deszczu, pojawiały się stoiska zaprzyjaźnionych z wydziałem firm, które przygotowały dla uczestników oferty staży i praktyk, prezentacje swojej działalności, liczne konkursy z nagrodami. Wielu z wystawców sponsorowało towarzyszącą wydarzeniu strefę gastronomiczną (grill, hot dogi, popcorn, wata cukrowa, lemoniada) oraz strefę gier i zabaw (elektryczny byk, piłkarzyki, cymbergaj, fotobudka).

Wśród sponsorów Dnia Lądowca 2024 musimy wymienić: SHM System, PBW Inżynieria, Menard Polska, Budimex SA, ERBUD Group, STRABAG Polska, Mostostal Kraków S.A., Atlas Ward, Sappi Europe, Koleje Małopolskie, Wanicki Sp. z o.o., Geocomp Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie. Ale to nie koniec, wielu wystawców – partnerów, organizowało na swoich stoiskach ciekawe konkursy z  nagrodami, a wśród nich byli: F.H.U Wanta, BUDROMOST, TMSYS, Mota-Engil Central Europe S.A., TINES, GT Construction, ERBET, Eiffage Polska, Arup, Łęgprzem, EX7, KD Construction Biuro Projektowe.

W tym dniu odbył się również pokaz prawidłowego montażu rusztowań i zabezpieczeń BHP - firma Andrzej Dziedzic i firma Faraone. O możliwościach kariery studenci mogli porozmawiać z przedstawicielami Biura Karier PK, Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Okręgowego Inspektoratu Pracy. Przedstawicielka Builder Polska opowiadała o programie wspierającym pod nazwą 4YoungEngineers. Magazyn Builder już po raz kolejny był patronem medialnym tego wydarzenia.
Oficjalne przywitanie przybyłych uczniów rozpoczęło się prezentacją kierunków i zasad przyjęć, przeprowadzoną przez Prodziekan dr inż. Aleksandrę Faron. Do zapoznania się z życiem studenckim przybyłych zachęcał Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Krzysztof Szydłowski. Następnie zaprosiliśmy kandydatów do  zwiedzanie laboratoriów Wydziału. Pomocą służyli przedstawiciele Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

W ramach wydarzenia studenci zaprezentowali swoje prace na wystawie posterowej podczas plenerowej, Wydziałowej Sesji Kół Naukowych, a koła naukowe WIL miały możliwość zaprezentowania się i zwerbowania nowych. O pracach dyplomowych w katedrach Wydziału opowiadali ich przedstawiciele, natomiast Samorząd Studentów zapewniał dodatkowe rozrywki i ciekawe konkursy (np. wyścig w taczkach). Podczas całego wydarzenia rozdaliśmy mnóstwo wydziałowych gadżetów, z których jeden wybrali sami studenci w Facebookowej ankiecie.

Wierzymy, że uczniowie biorący udział w wydarzeniu w przyszłości wybiorą nasz Wydział. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy ich, że WIL to gwarancja zatrudnienia, sukcesu i satysfakcji. Jesteśmy przekonani, że studenci dobrze się bawili podczas swojego święta. Dziękujemy Wam, że byliście wszyscy częścią tego dnia.

A za rok… już trzymamy kciuki za pogodę!

Galeria zdjęć z wydarzenia okiem p. Jana Zycha i p. Joanny Skowrońskiej z Działu Promocji PK oraz WIL PK.