Baza laboratoryjna Politechniki Krakowskiej poszerzyła się o unikatową pracownię komputerową – laboratorium VR, które dziś, 9 maja 20204 roku zostało oficjalnie otwarte na Wydziale Inżynierii Lądowej.

Wydarzenie odbyło się z udziałem władz Wydziału Inżynierii Lądowej, a także prezesa Zarządu patronującej sali firmy Erbet Sp. z o.o., Tomasza Ćwikowskiego.

Wyposażenie znajdującego się w Galerii GIL laboratorium wprowadza na wyższy poziom możliwości dydaktyczne uczelni. Wszystko poprzez zastosowanie najnowszych technologii dotyczących modelowania informacji o budynku (BIM), przeglądów i rewizji projektów, koordynacji wielobranżowej, wyszukiwania błędów projektowych i ich rozwiązywania. W laboratorium VR WIL wykorzystywane będą innowacyjne techniki immersyjnego nauczania VR w kształceniu inżynierów budownictwa cyfrowego. "Naszym celem jest próba takiego przygotowania absolwentów specjalności BIM, aby byli gotowi do podjęcia wyzwań współczesnego rynku budownictwa cyfrowego, otwartych na innowacje i potrafiących stosować je w codziennej praktyce zawodowej, kompetentnych w używaniu najnowszych technologii informatycznych w realizowanych projektach" – mówi dr inż. Jacek Magiera.

Więcej na ten temat.

Galeria zdjęć z otwarcia