Informujemy, że w okresie od 24 czerwca do 30 sierpnia 2024 r. dziekanat studiów niestacjonarnych będzie pracować w systemie do poniedziałku do piątku (bez sobót). Godziny otwarcia pozostają bez zmian.

Od 3 września br. powróci zwyczajowy tryb przyjęć od wtorku do soboty.


Załoga PKanoe zdobyła złoty medal na zawodach kajaków betonowych Betonkanu-Regatta 2024.

Drużyna mieszana PKanoe w składzie Marcin Różycki i Ania Topa, nie miała sobie równych w finale zawodów. Studenci jako jedyny zespół z Polski reprezentowała nasz kraj w zawodach w Brandenburg an der Havel. Za tym wspaniałym sukcesem stoi praca i zaangażowanie całej Drużyny, Opiekunów oraz FutureLab PK.

Gratulujemy wszystkim Członkiniom i Członkom PKanoe !!!

 

 

 

Fot. Adam Sadło

Builder Polska zaprasza do udziału w jedynym konkursie w Polsce dla studentów, który nagradza umiejętności z zakresu BIM i oprogramowania architektoniczno-budowlanego!
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Firma Arkance Systems organizuje konkurs SkillsPoland w Budownictwie Cyfrowym/BIM i zachęca do zgłoszeń wśród studentów do końca czerwca.   

W pierwszym kroku student powinien wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy online (ok. 5 min): Konkurs Regionalny SkillsPoland 2024 - BIM (webankieta.pl). Dane zgłoszeniowe pozwolą zakwalifikować studenta do konkursu (szczegółowość danych ze względu na projekt/dofinansowanie unijne).

Następnie dla nauczycieli akademickich, którzy zgłoszą się do nas - zostanie udostępniony test online (ok. 20 min). Zostaną Państwo poproszeni o przeprowadzenie go na uczelni w ramach zajęć/kół naukowych. Studenci będą odpowiadać na pytania z zakresu BIM, koordynacji oraz oprogramowania Autodesk Revit. Najlepsza dwunastka z całej Polski zostanie zakwalifikowana do finałów regionalnych we wrześniu!

Konkurs w całości składa się z 3 etapów (skrót z regulaminu):

  1. ETAP (eliminacje online) – w tym etapie potrzebujemy Waszej pomocy!
    Formularz zgłoszeniowy do 30.06.2024 (uzupełnienie danych osobowych i kwalifikacja na liście uczestników – link powyżej) + test online do 14.06 (organizowany na uczelni przez nauczyciela akademickiego lub jeżeli uczelnia nie zapewni eliminacji na spotkaniu online przez Arkance Systems Poland po zgłoszeniu kandydata). Kandydaci max. 23 lata.
  2. ETAP (regionalny)
    Zakwalifikowane 12 osób bierze udział 19-20 września w wyjazdowym konkursie (zadania praktyczne - modelowanie + zadania z zakresu BIM). Hotel, dojazd oraz wyżywienie są zapewnione. Świetna przygoda, możliwość poznania amatorów BIM z całej Polski oraz okazja kwalifikacji na finał krajowy.
  3. ETAP (finał krajowy)

Zakwalifikowane 7 osób bierze udział w listopadzie w wyjazdowym konkursie (zadania praktyczne - modelowanie + koordynacja + zadania z zakresu BIM). Hotel, dojazd oraz wyżywienie są zapewnione. Na finale krajowym czeka na Was: walka o tytuł Mistrza Polski, medale, rywalizacja o szkolenia z zakresu BIM i cenne nagrody rzeczowe. Doskonała szansa do realnego rozwoju Waszej kariery.

Regulamin i inne szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: https://www.frse.org.pl/wspoland-rejestracja-na-konkursy-regionalne
Ewentualne zapytania co do konkursu oraz wnioski o udostępnienie testu online prosimy kierować na adres organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W ramach VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Modelowanie podróży i prognozowanie ruchu Modelling 2024” , w dnu 6 czerwca 2024 r. Wydział Inżynierii Lądowej, a dokładnie Laboratorium Badawcze Materiałów i Konstrukcji Budowlanych, kierowane przez dr. inż. Stanisława Kańkę odwiedził Piotr Malepszak, podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury /ceniony ekspert w branży kolejowej/.

Powodem była prezentacja niedawno zakupionego do Laboratorium sprzętu - m.in. ramienia do precyzyjnych pomiarów podkładów kolejowych. Naukowcy z WIL pokazali również badanie wytrzymałości podkładów na ściskanie.

Laboratorium posiada akredytację wydaną przez Polskie Centrum Akredytacji. Specjalizuje się w prowadzeniu badań na potrzeby kolejnictwa oraz szeroko rozumianego budownictwa: badania własności fizycznych i  mechanicznych materiałów i wyrobów budowlanych, badania konstrukcji betonowych, żelbetowych, sprężonych, stalowych, zespolonych, murowych, drewnianych.

 

fot. Jan Zych

 

 

 

 

 

 

 

Kapituła VII edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów wyłoniła najbardziej innowacyjne projekty. Młodzi adepci inżynierii zaprezentowali swoje pomysły, rywalizując o tytuł najlepszego projektu oraz cenne nagrody. Wyniki zostały ogłoszone 6 czerwca 2024 roku podczas Gali Finałowej Builder for the Future.

LAUREACI
I. NAGRODA i 8000 zł
Model parametryczny wieżowców – analiza statyczna konstrukcji i analiza reakcji podłoża
Andrzej Kuchta
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
mentor: dr inż. Marcin Tekieli

WYRÓŻNIENIA

II. WYRÓŻNIENIE i 1000 zł
Modelowanie numeryczne zagadnień stabilizacji osiadań konstrukcji za pomocą mikropali wciskanych
Wiaczesław Bałakajew
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
dr hab. Inż. Andrzej Turty, prof. PK

III. WYRÓŻNIENIE i 1000 zł
Analiza konstrukcji kopuły drewnianej
Zuzanna Tokarczyk
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
mentorki: dr inż. Dorota Kram Prof. PK, mgr inż. Klaudia Śliwa- Wieczorek  

FINALIŚCI

Projekt niezależnego energetycznie domu modułowego z wykorzystaniem technologii ISOMAX.
Weronika Morawska
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
mentor: dr inż. Aleksander Byrdy

Zintegrowana analiza kosztów, czasu pracy i generowanego śladu węglowego parkingu wielopoziomowego.
Izabela Dragan
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
mentor: dr inż. Damian Wieczorek

NAGRODY DODATKOWE PRZYZNAWANE PRZEZ FIRMĘ DOM CONSTRUCTION

Firma Dom Construction przeznaczyła 5000 zł na dodatkowy fundusz nagród przyznawany w Konkursie dla Młodych Inżynierów. W ramach tego funduszu wybrała cztery najlepsze prace.

NAGRODA DOM CONSTRUCTION – 2500 zł
Technologia wytwarzania i zagęszczania ultrawysokowartościowego cienkościennego kompozytu z RPC

Studenckie Koło Naukowe „Footprint” Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej w składzie:
Filip Bulanda, Hubert Krok, Kacper Sordyl, Kamil Stopa, Karol Wojcieszak, Karolina Hara, Karolina Jędrzejewska, Klaudia Kolasa, Konrad Kapuściński, Marcin Miazga, Marcin Różycki, Małgorzata Wróbel, Mateusz Kasprzyk, Natalia Smorońska, Szymon Dutka, Wojciech Białecki,

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

Mentorzy: dr hab. inż. Izabela Hager, prof. PK, dr hab. inż. Tomasz Zdeb, prof. PK, dr hab. inż. Tomasz Tracz, prof. PK, dr inż. Katarzyna Mróz, dr inż. Mateusz Sitarz

 

Wszystkim wielkie gratulacje. Autorom prac/projektów jak i ich opiekunom.