Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w piątek, dnia 5 stycznia 2024 roku o godzinie 10.20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Powstała pierwsza na świecie mapa startupów humanitarnych. Jest wśród nich firma z rodowodem z PK.

Fundacja Unsung Heroes opracowała pierwszą na świecie mapę startupów humanitarnych, która pomaga łączyć firmy z organizacjami pomocowymi. Znalazł się na niej startup z Polski, Flex and Robust (rodem z Politechniki Krakowskiej), który opracował technologię wzmocnienia konstrukcji budynków, zapobiegając ich zniszczeniu podczas trzęsień ziemi. Dzięki tej innowacji, można osiągnąć realne oszczędności kosztów i uratować miliony istnień. Innowacyjna metoda pozwala na wzmocnienie konstrukcji remontowanych budynków, które uległy zniszczeniu np. wskutek trzęsienia ziemi. Polimerowe złącza podatne służą do przenoszenia obciążeń przy dużych deformacjach. Dzięki temu, że złącza skutecznie redukują naprężenia w materiałach kruchych, zwiększa się wytrzymałość całej remontowanej konstrukcji. Ich niezwykłe właściwości zostały potwierdzone w serii badań terenowych. Za powołanie i wprowadzenie nowej marki na rynek odpowiada spółka celowa Politechniki Krakowskiej INTECH PK.

FlexAndRobust Systems to spółka technologiczna oferująca opracowane przez naukowców Politechniki Krakowskiej. Twórcami nowatorskiego rozwiązania są prof. dr hab. inż. Arkadiusz Kwiecień oraz dr hab. inż. Bogusław Zając, prof. PK z Wydziału Inżynierii Lądowej.

Fundacja Unsung Heroes przy pomocy nowoczesnych technologii dąży do rozwiązania globalnych problemów społecznych. Fundacja opracowała właśnie pierwszą na świecie mapę startupów humanitarnych, która pomaga łączyć firmy z organizacjami pomocowymi. Humanitarian-Tech Landscape 2023 powered by Unsung Heroes zawiera ponad 100 startupów w obszarach: żywieniowym, edukacyjnym, zdrowotnym, wsparcia klimatu czy gender.

Informujemy o płatnych stażach oferowanych przez program Vulcanus in Japan. Wyjazdy są możliwe w trakcie trwania studiów magisterskich lub doktoranckich (studenci w momencie składania wniosku muszą znajdować się pomiędzy czwartym rokiem studiów, a przedostatnim rokiem doktoratu).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Studenci przed rejestracją w systemie Vulcanus powinni skontaktować się z Działem Współpracy Międzynarodowej w celu sprawdzenia poprawności dokumentacji wymaganej przez organizację fundującą stypendia.

Dziś, 25. października 2023 r. podczas uroczystej gali organizowanej przez miesięcznik Builder ogłoszono wyniki Builder Ranking Education For The Future Top 2023.

Wydział Inżynierii Lądowej PK zdobył I miejsce!

We wczesnych godzinach popołudniowych laureatom wręczono certyfikaty. Ranking powstał na podstawie aktywności studentów oraz inicjatyw własnych poszczególnych wydziałów budownictwa w ramach programu edukacyjnego „Builder for the Future”.

Więcej na stronie internetowej Programu B4F.

 

Zdj. Prodziekan WIL PK dr hab. inż. Agnieszka Leśniak, prof. PK i Prezes Zarządu Wydawnictwa Builder Marek Zdziebłowski

 

W sprawie praktyki należy kontaktować się z opiekunami praktyk.

 Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych PK udziela bezpłatnych porad i konsultacji, które odbywają się w siedzibie Centrum Pedagogiki i Psychologii przy ul. Lea 114, pok. 150.

W ramach wsparcia psychologicznego i rozwoju osobistego oferuje spotkania indywidualne oraz grupowe mające na celu:

  • wypracowanie przez uczestników umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych,
  • uzyskanie wiedzy psychologicznej oraz zrozumienie jakie korzyści płyną z jej praktycznego zastosowania,
  • analizę kompetencji i cech indywidualnych przy zastosowaniu wybranych metod psychologicznych.
 
APKPP nie może świadczyć usług interwencyjnych, terapeutycznych, diagnostycznych ani psychoterapeutycznych, ale w wymagających tego sytuacjach umożliwia kontakt z innymi placówkami o takich profilach.
 

Dyżury specjalistów punktu dostępne są na stronie:

http://www.cpip.pk.edu.pl/akademicki-punkt-konsultacji-psychologiczno-pedagogicznych/

oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/cpip.pk

Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Krakowskiej. Umówienie spotkania jest możliwe poprzez rejestrację dostępną pod numerem telefonu 12 628 25 90 oraz adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.