Miesięcznik Builder wraz z firmą Arkance Systems Poland zapraszają na WARSZTATY BIM w zakresie „Wyszukiwanie optymalnych korytarzy drogowych i kolejowych w kontekście danych GIS", które odbędą się w formule on-line (na platformie Zoom) w dniu 24 maja 2024 w godz. 10.00 - 12.00 (piątek). Warsztaty BIM zorganizowane zostaną w ramach programu Builder for the Young Engineers specjalnie dla studentów Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat, potwierdzający udział w warsztatach. Udział w warsztatach jest możliwy jedynie poprzez rejestrację na platformie Buildera.

Zarejestrowane osoby, na podany przy rejestracji adres mailowy, przed rozpoczęciem warsztatów otrzymają dostęp do platformy Zoom. Otrzymanie certyfikatu będzie możliwe również po dokonaniu wcześniejszej rejestracji (RODO).

Aby wziąć aktywny udział w warsztatach uczestnicy proszeni są o zainstalowanie odpowiedniego programu.

PROGRAM WYDARZENIA

PL: Od dnia 17 maja br. dziekanat studiów stacjonarnych wraca do pok. 226.

W tym samym dniu do odwołania pokój ds. studiów NIESTACJONARNYCH (224) zostaje przeniesiony do pom. 417 (IV piętro, bud. gł.). Kontakt telefoniczny możliwy jest w tym okresie pod numerem: 503 744 778. Adresy e-mail oraz godziny przyjęć bez zmian. W tym czasie wstrzymane jest wydawanie dyplomów ukończenia studiów wyższych.

GB: From May 17, 2024 the Dean's office of full-time studies returns to room 226.

On the same day until further notice, Dean's Office for PART-TIME studies (room 224) is moved to the room 417 (4th floor, main building). During this period, you can contact us by phone: 503 744 778. E-mail addresses and opening hours remain unchanged.

UA: З 17 травня ц.р. деканат денної форми навчання повертається в кімнату 226.

У той же день до подальшого повідомлення приміщення ЗАОЧНА форми навчання (224) переміщується на вул 417 (4 поверх, головний корпус). У цей період ви можете зв'язатися з нами за телефоном: 503 744 778. Адреси електронної пошти та години роботи залишаються без змін.

 

Sukces studentów Koła Naukowego Konstrukcji Mostowych PK!

Aleksandra Błyszczuk, Anna Paliga i Piotr Baran, studenci koła naukowego mostowców, działającego przy Katedrze Konstrukcji Mostowych Metalowych i Drewnianych WIL PK, zajęli pierwsze miejsce w konkursie FoodBridge zorganizowany w ramach wydarzenia, które odbyło się w dniach 23-25 kwietnia 2024 r., infraDAYS 2024 Expo & Multi-Conference na kampusie Politechniki Krakowskiej.

Konkurs polegał na wykonaniu modelu mostu z makaronu spaghetti, który następnie poddany był próbie nośności na maszynie wytrzymałościowej. Most naszej drużyny o nazwie Al Dente przeniósł największą siłę (27 kg!) i uzyskał najwyższy stosunek nośności do masy własnej.

Druga z drużyn Koła Naukowego Konstrukcji Mostowych w składzie Magdalena Kula, Mateusz Matyja i Jan Skwarczek zajęli bardzo dobre szóste miejsce.

W Konkursie startowało 12 zespołów.

Gratulujemy!

fot: zwycięzcy

 

fot. druga drużyna

Pierwsze seminarium dotyczące sztucznej inteligencji: „Technologie AI na rynku transportowym” będzie organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, Małopolską Okręgową Izbę Budownictwa w Krakowie, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Politechnikę Krakowską w dniu 21 maja 2024 r.

Jeśli chcecie posłuchać, a także podyskutować o problemach i wyzwaniach związanych z AI zapraszamy! Podczas wydarzenia dowiecie się o stanie wiedzy, doświadczeniach, zastosowaniu oraz uwarunkowaniach etycznych i prawnych związanych ze sztuczną inteligencją.

Ramowy program seminarium:
09.00 - 10.00 - rejestracja uczestników
10.00 - 10.15 - Uroczyste otwarcie Seminarium
10.15 - 11.25 - Sesja I
11.25 - 12.15 - Dyskusja
12.15 - 12.45 - przerwa kawowa
12.45 - 14.45 - Sesja II, Dyskusja i Podsumowanie
14.45 - 16.00 - obiad

Warunki uczestnictwa w Seminarium na stronie wydarzenia i www.sitk.org.pl oraz w pliku.

Konieczna jest rejestracja w terminie do 14 maja 2024 roku.

 

 

 

23 maja br. zapraszamy kandydatów na studia do poznania naszego wydziału ze strony naukowej i "studenckiej". Organizujemy dzień otwarty pod hasłem "Dzień Lądowca". Do udziału zapraszamy również naszych studentów - to Wasze święto!

W tym dniu przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla kandydatów, by mieli możliwość poznać fragment życia studenckiego, ale i studentów - zorganizujemy Wam m.in.  targi pracy, na których ponad 20 firm przedstawi Wam oferty staży/praktyk i opowie jak skutecznie aplikować o pracę. Będą też przedstawiciele Katedr by opowiedzieć o procesie dyplomowania.

W programie przewidujemy m.in. "mini wykład", zwiedzanie laboratoriów, pokazy Kół Naukowych, konkursy Samorządu Studentów WIL i strefę gastronomiczno-rozrywkową.

Dzień Otwarty/Dzień Lądowca 2023 roku - film.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn BULIDER POLSKA.

 I ogólnopolska konferencja pod nazwą Krakowski Szczyt Transportowy organizowana przez Koło Naukowe Transportu TRANSIT na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między naukowcami, praktykami i decydentami w dziedzinie transportu i logistyki. Odbyła się 21-23 marca 2024 r., na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 i zebrała ponad 100 uczestników (w tym cała klasa jednego z Techników)! Sala była pełna!

Pierwszego dnia miały prezentacje referatów i posterów studentów. Nagrodzeni to:
w kategorii artykuł naukowy:
I miejsce Katarzyna Belska
II miejsce Marta Broda
III miejsce Patryk Jurkowski
w kategorii poster:
I miejsce⯑Katarzyna Łangowska
II miejsce⯑Aleksandr Figielski i Patryk Jurkowski
III miejsce⯑Igor Pabisow
Wybrane artykuły naukowe zostaną opublikowane w renomowanym czasopiśmie "Transport Miejski i Regionalny" posiadającym swój numer ISSN.

Odbyły się również trzy prelekcje sponsorów, dwie z Kolei Małopolskich dotyczące rozwiązań proekologicznych i IT w przedsiębiorstwie oraz jedna z Zarządu Transportu Publicznego przeprowadzonej przez dyrektora Łukasza Franka.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez PKP Intercity (Zakład utrzymania i naprawy taboru), MPK S.A. w Krakowie (Zajezdnia Podgórze) oraz Philip Morris International (Zakład produkcyjny i Magazyn wysokiego składowania).

Patronem wydarzenia było Miasto Kraków.

Organizatorzy obiecują kolejne edycje. Czekamy z niecierpliwością i gratulujemy sukcesu.