Konkursy i nagrody

Informujemy, że właśnie rozpoczęła się rejestracja kandydatów do Konkursu "O złoty indeks PK",w którym zwycięstwa dodają punkty podczas procesu rekrutacji na Wydziały Politechniki.

Konkurs organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyka i chemia.

Rejestracja potrwa do 10 stycznia 2019 r.

Szczegóły na stronie internetowej Konkursu.

I następne WIL-owskie Koło Naukowe może się pochwalić nie lada wyczynem. I i II miejsce na XIV Forum Studentów Transportu i Logistyki TransLogistics2018 dla KN Logistyki TILOG.

Zdobywczynie I miejsca to Patrycja Bakalarz i Aleksandra Horowska. Nagrodę otrzymały za referat pt. Wpływ udogodnień dla transportu zbiorowego na ruch tramwajów w ciągu komunikacyjnym Alei Pokoju w Krakowie. II miejsca przypadło Bartłomiejowi Morga, który zaprezentował zagadnienie Tanie linie lotnicze na trasach dalekodystansowych. Sytuacja obecna i perspektywy rozwoju.

Oba wystąpienia były na bardzo wysokim poziomie. Podczas Konferencji TILOG stanowił aż 40% prelegentów!

Sukces cieszy tym bardziej, iż konferencja organizowana przez Koło Naukowe Logistics przy Politechnice Wrocławskiej należy do jednej z najlepszych w Polsce zarówno pod względem poziomu wystąpień jak i organizacji.

Ponadto!
Pod koniec listopada 2018 r. Prezes KN Paulina Mielnik przedstawiła w Wałbrzychu referat pt. Car-sharing cargo - jedna z podstaw ekonomii współdzielenia w Polsce, który został doceniony przez grono naukowe z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa i będzie opublikowany w monografii Logistyka. Współczesne wyzwania.

Dodajmy, że Koło Naukowe Logistyki TILOG jest organizatorem znanej już w kręgach Konferencji Dni Transportu. Kolejna Edycja już 17-18 stycznia 2019 r. 

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

Informujemy, że podczas IV Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, która odbyła się w dniach 23-24.11.2018 r. studenci, reprezentanci wydziałowych Kół Naukowych Konstrukcji Żelbetowych CONKRET oraz Systemów Komunikacyjnych zdobyli wiele nagród i wyróżnień.

Reprezentantki KN CONKRET - studentki IV roku - Anna Zawisza i Aleksandra Leszczyńska występujące z referatem "Zbrojenie słupów stalą SAS670/800 - o wysokiej wytrzymałości w porównaniu z tradycyjnym zbrojeniem" zajęły I miejsce w bloku Architektura i budownictwo. W tej samej kategorii wyróżnione zostały dwa referaty Studenckiego Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych: "Zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym Miechowa" - Gabriela Frań, Justyna Hammer; "Kształtowanie przestrzeni publicznej przed dworcami kolejowymi na przykładzie dworca Kraków Płaszów" - Małgorzata Stec, Joanna Tobiasz. Ponadto w bloku Ekonomia I miejsce zajął referat Studenckiego Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych "Problemy transportowe małych miast oraz próba ich rozwiązania na przykładzie Miechowa" - Andrzej Bąk, Jakub Salach.

Gratulujemy!

Pełne wyniki Sesji

Na fotografii udostępnionej przez Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych od lewej: Joanna Tobiasz (gospodarka przestrzenna, KNSK), Małgorzata Stec (gospodarka przestrzenna, KNSK), Anna Zawisza (budownictwo, Conkret), Aleksandra Leszczyńska (budownictwo, Conkret), Pełnomocnik Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie ds. studenckiego ruchu naukowego dr Dawid Dawidowicz, Andrzej Bąk (gospodarka przestrzenna, KNSK), Jakub Salach (transport, KNSK), Gabriela Frań (gospodarka przestrzenna, KNSK), Justyna Hammer (gospodarka przestrzenna, KNSK).

Z wielką radością informujemy, że podczas gali finałowej Konkursu Kół Naukowych „StRuNa 2018” nasze Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych otrzymało wyróżnienie w głównej kategorii, czyli „Projekt Roku 2018” za projekt KNSK „Miechów MoviGo”!

Gratulujemy !!!

fot. wł. Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych

Stowarzyszenie Producentów Betonów zachęca, zwłaszcza młodych naukowców, rozpoczynających karierę naukową oraz studentów do nadsyłania zgłoszeń i referatów na VI Konferencję SPB 2019, pt. „Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w nowoczesnym budownictwie”, która odbędzie się w dniach 8 – 9 października 2019 r. w hotelu Narvil w Serocku.

Autorzy trzech najlepszych otrzymają nagrody i zostaną zaproszeni na koszt organizatorów do udziału w Konferencji. Wszystkie zakwalifikowane referaty zostaną opublikowane w czasopismach „Materiały Budowlane” oraz „Cement, Wapno, Beton” a także w monografii pokonferencyjnej.

Równocześnie Stowarzyszenie Producentów Betonów ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową dla absolwentów Wydziałów Architektury i Budownictwa (nazewnictwo wg nomenklatury z 2018 roku). Nagrodę w Konkursie stanowi dyplom I, II, III stopnia (oddzielnie w kategorii prac inżynierskich i rozpraw magisterskich). Stowarzyszanie może również przyznać nagrody finansowe i/lub rzeczowe. Wyróżnione prace będą prezentowane w formie posterów na konferencji „SPB 2019”. Laureaci wraz z promotorami zostaną zaproszeni na konferencję na koszt organizatorów jako jej pełnoprawni uczestnicy.
Regulamin konkursu.

Przypominamy również, że w dniu 24 października 2018 r. (środa) o godz. 9.00 w Kotłowni na kampusie ul. Warszawska 24 odbędzie się Seminarium SPB.

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w programie Builder for the Future oraz Konkursie dla Młodych Inżynierów - a zwłaszcza do zgłoszeń w konkursie dla Młodych Inżynierów.

Builder for the Future jest społecznym programem edukacyjnym zainicjowanym w 2013 roku i realizowanym przez miesięcznik „Builder” wspólnie z partnerami społecznymi. Celem Programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji.
Builder for the Future tworzą dwa programy środowiskowe:

1. Builder for the Young Architects – VI edycja programu.
2. Builder for the Young Engineers – II edycja programu.
W tym roku też uruchomiony zostanie także pilotażowy program skierowany do projektantów wnętrz i designerów architektury: Builder for the Young Designers.

Swoim zasięgiem program Builder for the Future obejmuje blisko 10 000 młodych architektów i inżynierów budownictwa. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Regulamin konkursu
Fanpage na Facebooku
Aplikacja, za pomocą której można się zarejestrować do udziału w konkursie.