9 kwietnia 2024 r. w gabinecie Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Lucyny Domagały, prof. PK, miało miejsce spotkanie z prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego Łęgprzem Sp. z o.o., Michałem Zagórskim. Podpisanie umowy, zdalnie odbyło się 18 marca 2024 r.

Dla Wydziału to wielka radość i duma, że absolwenci odnoszą sukcesy w pracy zawodowej, a w swojej drodze zawodowej nie zapominają o macierzystej uczelni i wracają przyczyniając się do jej rozwoju.

Przedsiębiorstwo Łęgprzem wspomoże bowiem organizację praktyk, umożliwi wizyty zawodowe oraz przeprowadzi wykłady dla studentów wydziału i będzie uczestniczyć w formułowaniu tematów prac dyplomowych. Nasi naukowcy będą prowadzić szkolenia, kursy, studia podyplomowe i doktoraty wdrożeniowe dla pracowników firmy; opracowywać ekspertyzy na potrzeby firmy i wspierać pracowników przedsiębiorstwa w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych. Strony wspólnie planują organizować seminaria i konferencje.

fot. Jan Zych