Można już aplikować w ramach konkursu Sprefabrykuj Dyplom z Pekabeksem! Kolejna edycja rusza. Termin zgłoszeń do 31 października 2024.

Konkurs Pekabex na najlepsza pracę inżynierską i magisterską ma na celu aktywną współpracę ze środowiskiem polskich uczelni technicznych oraz zachęcenie studentów i pracowników naukowych do poznawania oraz promowania tematyki związanej z prefabrykacją betonową i generalnym wykonawstwem w formie prac inżynierskich/magisterskich.

Dodatkowym celem jest wsparcie oraz chęć nawiązania współpracy z najbardziej obiecującymi studentami.

Regulamin

 

 

Informujemy, że studenci z ESN PK (Erasmus Student Network) z udziałem DWM opracowali informator dotyczący możliwości wyjazdów na studia częściowe za granicę. Dokument ten jest skierowany do studentów studiów I i II stopnia odbywających studia pełne na PK.

Link do informatora

W dniu 15 lutego 2024 r. zostało podpisane kolejne ważne porozumienie dot. współpracy ramowej (wspólne szkoleni,a konferencje, wnioskowanie o projekty, współpraca badawcza oraz jak niżej) firmy PREFA Solutinos Group Sp. z o.o. z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

W gabinecie Dziekana Wydziału IL spotkali się Marcin Witowski - właściciel oraz z upoważnienia drugiego z właścicieli, Szymon Proniak - Dyrektor operacyjny, Dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK oraz Kierownik Katedry Zarządzania w Budownictwie, prof. dr hab. inż. Edyta Plebankiewicz, która będzie głównym koordynatorem działań.

Głównymi elementami współpracy będzie pomoc w tworzeniu i dalszej działalności Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego stworzenie jest planowane przez Firmę. Centrum z kolei ma być bazą do rozwoju nowych, ekologicznych rozwiązań i technologii usprawniających realizację dotychczas oferowanych przez firmę pomieszczeń i domów modułowych. Wszystko to związane będzie z dydaktyką, czyli dla studentów praktyki, staże, pomoc w tworzeniu prac dyplomowych związanych z profilem firmy. A w przyszłości oferty zatrudnienia. 

PREFA Solutions powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku budowlanego, który ze względu na wciąż kurczącą się liczbę specjalistów przy równoczesnym wzroście liczby inwestycji budowlanych oczekiwał od wykonawców rozwiązań efektywnych, szybkich i trwałych. To właśnie prefabrykacja i budownictwo modułowe okazało się właściwą drogą. Firma ściśle związana jest z PREFA House.

Zdj. Jan Zych

Decyzją Kolegium Dziekańskiego WIL w organizacji roku akademickiego w semestrze letnim 2023/24 wprowadzone zostają następujące zmiany:
- 22 kwietnia 2024 r. – zajęcia jak w parzystą środę (zamiast nieparzystego poniedziałku);
- 23 kwietnia 2024 r. – zajęcia jak w parzysty czwartek (zamiast nieparzystego wtorku);
- 24 kwietnia 2024 r. – zajęcia jak w parzysty piątek (zamiast nieparzystej środy).
Przypomnimy Wam o tym jeszcze raz odpowiednio wcześniej.

By decision of the WIL Dean's College, the following changes are introduced in the organization of the academic year in the 2023/24 summer semester:
- April 22, 2024 – classes as on an even Wednesday (instead of an odd Monday);
- April 23, 2024 – classes as on an even Thursday (instead of an odd Tuesday);
- April 24, 2024 – classes as on an even Friday (instead of an odd Wednesday).
We will remind you well in advance

Рішенням керівництва деканату WIL в організації навчального року в літньому семестрі 2023/24 вносяться такі зміни:
- 22 квітня 2024 року – заняття як у парну середу (замість непарного понеділка);
- 23 квітня 2024 року – заняття як у парний четвер (замість непарного вівторка);
- 24.04.2024 р. – заняття як у парну п’ятницю (замість непарної середи).
Про це нагадаємо заздалегідь.

Informujemy, że dla kandydatów na studia na kierunki prowadzone na Wydziale Inżynierii Lądowej PK czeka szereg możliwości uzyskania dodatkowej punktacji podczas procesu rekrutacji.

Uprawnienia przyznane laureatom i finalistom olimpiad stopnia centralnego w rekrutacji na stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2024/25:

Laureaci i finaliści poniższych olimpiad otrzymują w postępowaniu rekrutacyjnym maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia:

  • Olimpiada Matematyczna
  • Olimpiada Fizyczna
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej, zmiana nazwy: Olimpiada Wiedzy Technicznej – Inżynieria w Elektroenergetyce
  • Olimpiada Informatyczna
  • Olimpiada Chemiczna
  • Olimpiada Geograficzna
  • Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
  • Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Dodatkowe możliwości:

Regulamin Konkursu Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz - edycja XI przewiduje przyznanie dodatkowych punktów trójce najlepszych uczniów, odpowiednio do zdobytego miejsca: 100, 60, 40, w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów.

Dodatkowo 200,100 lub 60 punktów na wybrany kierunek studiów otrzymują laureaci etapu finałowego konkursu „O Złoty Indeks PK”, który odbywa się w zakresie jednego z 4 przedmiotów - matematyka, chemia, informatyka i predyspozycje architektoniczne. Konkurs oparty jest na materiale obowiązującym do matury rozszerzonej z matematyki, chemii lub informatyki, w zależności od wyboru przedmiotu przez uczestnika konkursu.

Laureaci konkursu „Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym”, otrzymują 100 dodatkowych punktów podczas rekrutacji na kierunku budownictwo. Jest to najnowszy konkurs, organizowany przez Starostę Stalowowolskiego, który dołączył do grupy honowanych na naszym Wydziale.

Więcej o konkursach można dowiedzieć się w portalu rekrutacyjnym PK.

Na Wydziale Inżynierii Lądowej przykłada się dużą wagę do nawiązywania współpracy z firmami, które mogą zaoferować  studentom ciekawe doświadczenie w ramach praktyk studenckich.

Choć umowę z firmą Tyrens Polska Sp. z o.o. wydział podpisał parę miesięcy temu, dopiero w lutym 2024 r. udało się oficjalnie przekazać dokumenty i uszczegółowić zasady współpracy. W dniu 1. lutego odbyło się  spotkanie Dziekan WIL, prof. Lucyny Domagały, Prodziekan dr A. Faron z Dyrektorem Zarządzającym Marcinem Mendocha, z prężnie rozwijającego się oddziału na terenie Polski. Dyrektor M. Mendoch jest jednocześnie  absolwentem Wydziału IL.

Firma Tyréns ma swoją główną siedzibę w Szwecji, realizuje projekty w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, a aktualnie mocno kładzie nacisk na wejście na rynek polski.

Tyrens Polska poszukuje absolwentów do realizacji nowych inwestycji budowlanych, zarówno kierunku Budownictwo jak i Transport. Firma podkreśla, że najbardziej zainteresowani są osobami, które ukończyły II stopień studiów i posiadają tytuł magistra inżyniera, co daje pewność, że osoba współpracująca jest kompleksowo wykształcona.

fot. Jan. Zych