Stowarzyszenie Producentów Cementu w porozumieniu z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej i Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zapraszają na Kurs z zakresu technologii betonu.

Termin rozpoczęcia – 27 listopada 2022 r. godz. 10.00

Zajęcia prowadzone będą przez czołowych polskich specjalistów w zakresie cementu i betonu z wiodących krajowych uczelni: AGH i Politechnik: Krakowskiej, Rzeszowskiej, Śląskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej.

Zakres tematyczny kursu:

• Właściwości spoiw wiążących
  • Właściwości kruszyw mineralnych i sztucznych
  • Dodatki mineralne do betonów
  • Projektowanie betonów zwykłych, samozagęszczalnych i BWW
  • Domieszki do zapraw i betonów
  • Cechy świeżej mieszanki betonowej
  • Badania właściwości stwardniałych betonów
  • Projektowanie i badania właściwości betonów lekkich kruszywowych
  • Pielęgnacja betonu
  • Prefabrykaty i elementy betonowe zbrojone i sprężone
  • Korozja chemiczna betonu
  • Korozja i ochrona zbrojenia w betonie
  • Nieniszczące metody badań w technologii betonu
  • Badania właściwości zapraw murarskich i tynkarskich
  • Badanie składu stwardniałych betonów
  • Betonowa kostka brukowa
  • Regulacje normowe w zakresie cementu i betonu
  • Norma PN-EN 206-1 i uzupełnienie krajowe.

Kurs adresowany jest do:

Projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone jest CERTYFIKATEM ukończenia kursu z zakresu technologii betonu.

Terminy kursu

Planowany termin rozpoczęcia kursu to 27 października 2022 r. Zajęcia wykładowe będą prowadzone w sali konferencyjnej w siedzibie SPC (IV piętro) ul. Lubelska 29 w Krakowie. Zajęcia laboratoryjne prowadzone będą w laboratoriach Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH (Budynek B6), al. Mickiewicza 30 w Krakowie.

Kurs obejmuje pięć spotkań w poniższych terminach (czwartki, piątki):

• 27 i 28 października 2022,
  • 3 i 4 listopada 2022,
  • 17 i 18 listopada 2022,
  • 1 i 2 grudnia 2022,
  • 15 i 16 grudnia 2022.

Koszt kursu: 4790 PLN (netto + 23% VAT)
Koszt kursu obejmuje: uczestnictwo w wykładach i zajęciach laboratoryjnych, materiały szkoleniowe. Nie obejmuje noclegów i wyżywienia. Podczas trwania wykładów zapewniamy zimne i gorące napoje.
Konto: PKO BP S.A. I O/Kraków nr: 45 1020 2892 0000 5102 0226 6583

Kontakt:
Stowarzyszenie Producentów Cementu
Ul. Lubelska 29, 30-003 Kraków
tel.: 12-423-33-55

HARMONOGRAM KURSU na stronie organizatora.

Wszelkie informacje o kursie i aktualnych terminach znajdą Państwo stronie organizatora.

Formularz zgłoszenia: stronie organizatora.