W dniu 30 maja 2022 r. na zaproszenie p. Janusza Steca z firmy HOCHTIEF studenci I,II i III roku studiów na kierunku Budownictwa wzięli udział w zwiedzaniu budowy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Po wejściu na teren budowy i sprawdzeniu wyposażenia BHP zwiedzających, grupa udała się do sali konferencyjnej, gdzie zaprezentowano informację o powstającym obiekcie. Przedstawiono również dokumentację budowy w technologii BIM oraz wizualizację całego obiektu. Omówiono szczegóły zastosowanych technologii oraz wyzwania z jakimi spotkał się wykonawca podczas wznoszenia obiektu.

Po prezentacji i dyskusji ze studentami na temat powstającej inwestycji, zwiedzający rozpoczęli wycieczkę po terenie budowy. Uwagę zwiedzających przykuły zastosowane niekonwencjonalne i niestandardowe szalunki firmy PERI zastosowane w procesie produkcyjnym oraz skomplikowana bryły wznoszonych budynków.

Spotkanie zakończyło się pożegnaniem przy bramie głównej budowy i tradycyjnym uściskiem dłoni starszego Kierownika budowy - Janusza Steca

Organizatorami i opiekunami wycieczki byli mgr inż. Zuzanna Podgórna, dr hab. inż. Wojciech Drozd, prof. PK i mgr inż. Marcin Kowalik z Katedry Zarządzania z Budownictwem.

Fotogaleria z wydarzenia.