Żeby dobrze się studiowało, uczelnia musi być łatwo dostępna dla studentów także pod względem transportowym. Walczy o to szereg uczelni na całym świecie. Doświadczeniem tego w jaki sposób dana jednostka radzi sobie z tym wyzwaniem będzie można się podzielić podczas konferencji organizowanej w ramach projektu U-MOB Life, w którym uczestniczy również Katedra Systemów Transportowych. Konferencja odbędzie się w listopadzie, nosi nazwę: International Final Conference On Sustainable Mobility At Universities i organizowana jest w Uniwersytecie w Bergamo we Włoszech (konferencja on-line).

Do wymiany doświadczeń i pomysłów w tym zakresie zaproszeni są wszyscy zainteresowani, w tym przedstawiciele pracowników uczelni, ale także studenci.

Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa – zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca 2021. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej.