Podobnie, jak Wydział Mechaniczny PK i Wydział Inżynierii Lądowej PK robi, co może, aby wspomagać szpitale i wszystkie instytucje, które zgłaszają takie zapotrzebowanie, dlatego nasi Pracownicy rozpoczęli druk przyłbic.

Ze względu na bardzo ograniczoną (wręcz zerową) dostępność takich materiałów, jak odpowiednio docięta folia PET, która mogłaby służyć do wytworzenia przezroczystej osłony, drukowane przyłbice dostosowane są do użycia w nich foliowych klisz. Zapasy folii w tych niecodziennych okolicznościach powinny spełnić swoje zadanie.

Aktualnie druk odbywa się na drukarce będącej w posiadaniu Katedry Technologii Informatycznych w Inżynierii (L-10), ale być może uda nam się zwiększyć moce przerobowe i zaangażować do pracy kolejne stacje robocze.

Dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w druk przyłbic, podajemy linki do odpowiednich plików:
Pobierz: Oryginalny projekt przyłbicy bez wprowadzonych modyfikacji
Pobierz: Model przyłbicy ochronnej (autor zmodyfikowanego modelu: dr inż. Marcin Tekieli)
Oryginalny projekt pracowników Politechniki Wrocławskiej został zmodyfikowany w taki sposób, aby jego druk był jeszcze szybszy dzięki zmniejszeniu wymiarów pasa, na którym zawieszana jest folia ochronna.