Z wielką dumą informujemy, że Profesor z Wydziału Inżynierii Lądowej został Doktorem Honoris Causa Politechniki Świętokrzyskiej. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w dniu 6 marca 2019 r. w Kielcach.

Cytując autorów wpisu na stronach Politechniki Świętokrzyskiej: "Tytuł i godność doktora honoris causa nadawany jest osobom wybitnym, które w szczególny sposób zasłużyły się uczelni i nauce. Osobom działającym na rzecz rozwoju kadry naukowej, łącząc poprzez swoją pracę i autorytet społeczność akademicką, by ta współtworzyła nowoczesne standardy dla przyszłych pokoleń....". Prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, od czasu swoich studiów był związany z Wydziałem IL na Politechnice Krakowskiej. Dziś to wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie inżynierii lądowej, w tym konstrukcji budowlanych i mostów, były Rektor PK, aktualnie Przewodniczący Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Wielki człowiek i wychowawca młodzieży.

Wydarzenie było transmitowane na żywo, zatem tych, którzy nie mieli okazji lub możliwości przybyć na uroczystość - zachęcamy do obejrzenia relacji.

Panie Profesorze - gratulacje!

fot. ze zbiorów Politechniki Świętokrzyskiej